فیلتر هوای کمپرسور

فیلتر هوای کمپرسور

فیلتر هوای کمپرسور که معمولا بر روی کمپرسور هوا نصب می شود وظیفه جلوگیری از رطوبت اضافی و همچنین ورود ذرات معلق در هوا مانند گرد و غبار و کثیفی به داخل دستگاه را بر عهده دارد. استفاده از فیلتر هوای باکیفیت با برند معتبر باعث افزایش راندمان دستگاه و افزایش طول عمر کمپرسور می شود.

نکات مهم هنگام خرید فیلتر هوای کمپرسور

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید فیلتر باد کمپرسور باید به سایز رزوه دستگاه خود توجه کنیم این است که برای خرید فیلتر هوای کمپرسور مناسب باید به تعداد سایز رزوه دستگاه خود توجه کنیم.
همچنین لازم است داخل فیلتر را باز کنید و محتویات داخل فیلتر را به دقت بررسی کنید، هر چه حالت مارپیچ داخل فیلتر بیشتر باشد فیلتر بهتر به عنوان عایق صدا عمل می کند و می تواند تا حد زیادی صدا را از دستگاه حذف کند.
علاوه بر این، ابر استفاده شده در فیلتر هوای کمپرسور ضخیم‌تر و فشرده‌تر است، این قسمت بهتر است از ورود ذرات به هوا جلوگیری کند و در نتیجه اجازه نمی‌دهد هیچ جسم ریز اضافی وارد موتور کمپرسور کمپرسور شود.
در نهایت باید گفت که هنگام خرید این قطعه باید مراقب باشید و از محصولات بی کیفیت و ارزان استفاده نکنید زیرا همین قطعه به ظاهر ساده و کوچک می تواند تاثیر بسیار زیادی در کارایی دستگاه شما و همچنین عدم وجود قطعات اضافی داشته باشد. هزینه هایی برای دستگاه شما ایجاد می کند.

مهمترین کاربرد فیلتر هوای کمپرسور چیست؟

فیلتر هوای کمپرسور دارای مزایای فراوانی از ین است، یعنی استفاده از این قسمت باعث می شود هر گونه جسم خارجی وارد دستگاه شود و ذرات معلق در هوا از مسیر ورودی دستگاه، سطحی را که قرار است ساخته شود، پیدا نمی کند و جذب نمی کند. روی ین همچنین، در صورت استفاده از فیلتر هوای کمپرسور، صدای کارکرد کمپرسور بسیار کمتر به چشم می خورد زیرا به عنوان رمزگشا عمل می کند. همچنین پیشنهاد می شود در صورت استفاده از دستگاه در محیطی با گرد و غبار و ذرات معلق در هوا حتما هر 2 ماه یکبار مراجعه و عیب یابی نمایید و در صورت مشاهده ذرات دستگاه را تعویض نمایید تا از عمر آن کاسته نشود. دستگاه کمپرسور شما به طور کلی باید گفت که فیلترهای هوای کمپرسور انواع مختلفی دارند اما تمامی ارمن ها باعث کاهش صدا و همچنین جلوگیری از ورود ذرات اضافی به دستگاه می شوند.

محل نصب فیلتر کمپرسور باد کجاست

بهترین مکان برای قرار دادن این قطعه بر روی موتور، کمپرسور باد است، زیرا با شروع به کار موتور کمپرسور باد، هوای ورودی پس از عبور از فیلتر هوای کمپرسور به سمت موتور و در نهایت به داخل مخزن هدایت می شود. یکی از مهم ترین مواردی که در زمینه نگهداری و تعمیرات دستگاه پمپ هوا باید مورد توجه قرار گیرد این است که فیلتر هوای استفاده شده در کمپرسور کاملا سالم بوده و هیچ ایرادی ندارد. زیرا اگر این فیلتر در مسیر خود انسدادی ببیند فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می شود زیرا موتور باید بتواند هوا را با فشار بسیار بالا به مخزن منتقل کند. به همین دلیل لازم است هر چند ماه یکبار فیلتر هوا را بررسی کنید.

به عنوان مثال، اگر در همان مکان از ساز بادی استفاده می کنید که معمولاً حاوی مقدار زیادی گرد و غبار و ذرات معلق در هوا مانند گرده چوب است، لازم است هر چند روز یک بار ابر داخل فیلتر هوا از کمپرسور شسته شود تا هوای عبوری از کمپرسور باز نگه داشته می شود تا هوا به راحتی به داخل موتور کشیده شده و به مخزن منتقل شود. در برخی موارد ممکن است اپراتور دقت کافی نداشته باشد و فیلتر هوا مسدود شده باشد و کاربر بدون توجه به این مشکل به کار با دستگاه ادامه دهد که منجر به فشار بسیار زیاد بر روی موتور و در نتیجه احتراق کامل موتور می شود که می تواند منجر به آن شود. در هزینه بسیار قابل توجهی برای شخص. تمامی دستگاه های کمپرسور هوا دارای فیلتر هوای کمپرسور هستند که بر روی موتور دستگاه نصب می شود، همچنین یکی از راه های کاهش صدای ناشی از عملکرد کمپرسور باد تعویض همان قسمت یعنی فیلتر هوا می باشد. در بازار قطعات صنعتی کشور عزیزمان ایران فیلترهای هوای مختلفی وجود دارد که برخی از آنها پلاستیکی و برخی از آ. در برندهای معتبر کمپرسور فیلتر هوا از ابرهای فشرده در این قسمت ها استفاده می شود که همگی حالت مارپیچی دارند که به دستگاه اجازه می دهد بهترین عملکرد را داشته باشد و عمر خود فیلتر نیز نسبت به مدل های نامناسب افزایش می یابد.

برای خرید فیلتر هوای کمپرسور از لینک استفاده کنید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه