فیلتر سرامیکی

فیلتر سرامیکی

ذرات موجود در جریان گاز طبیعی با رسوب در لوله ها باعث ایجاد مشکلاتی برای این تجهیزات و در نهایت کاهش فشار و کاهش راندمان می شود. فیلتر سرامیکی گاز می تواند با جداسازی ذرات مایع و جامد در گاز، گاز را تصفیه کرده و از رسوب مواد جلوگیری کند.

فیلتر سرامیکی چیست؟

فیلتر سرامیکی برای تصفیه مواد فلزی استفاده می شود و تقریباً به طور کامل ضایعات و ناخالصی های موجود در مواد را از بین می برد. به همین دلیل می توانید این فیلتر را نوعی جاروبرقی فلزی بنامید. این جاروبرقی استثنایی در صنایع مختلف کاربرد دارد. مهمترین ویژگی این فیلتر دوام بالای فیلتر است. بنابراین این فیلتر در اکثر صنایعی که با فلزات مختلف سروکار دارند استفاده می شود.

حساسیت این فیلتر بسیار بالاست و در دمای بالا می جوشد. نقطه جوش این فیلتر بالاست که به حذف ناخالصی های فلزی کمک می کند. استفاده از این فیلتر به پیمانکاران و صاحبان صنایع مختلف در تولید با کیفیت ترین و با کیفیت ترین فلزات و قطعات کمک می کند. در هنگام استفاده ضربه های زیادی به فیلتر سرامیکی وارد می شود و این شوک در واقع به تصفیه شدن این فیلتر کمک می کند.

انواع فیلتر سرامیکی

  • فیلتر های سرامیکی سیلیکون کاربایدی

برای کاربردهایی مانند تصفیه مذاب فولاد، چدن و سایر مواد مانند برنج و برنز استفاده می شود. رنگ این فیلترها می تواند مشکی باشد و رایج ترین رنگ مورد استفاده در این نوع فیلترهای سرامیکی در واقع مشکی است. مقاومت این نوع فیلتر بسیار بالا بوده و مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه ارائه می دهد. به همین دلیل این فیلتر برای مکان هایی که نیاز به مقاومت بالایی دارند بسیار مناسب است، بسیار خوب است. دمای قابل تحمل برای این فیلتر سرامیکی در محدوده بسیار بالایی قرار دارد. به طوری که این فیلتر می تواند تا دمای درجه سانتیگراد را تحمل کند.
وظیفه اصلی این نوع فیلتر سرامیکی کاهش ضایعات در مواد فلزی است. با کاهش این نوع ضایعات درصد خلوص این مواد بیشتر و کیفیت بهتری خواهد داشت. این فیلتر برای لومینیوم هم قابل استفاده است اما شرط است. این شرایط این است که هیچ اثر شیمیایی روی این فیلتر وجود ندارد. زیرا این نوع اثر شیمیایی روی سرامیک فیلتر و خود لومینیوم اثر بدی خواهد داشت.

  • فیلتر های سرامیکی زیرکونیامی

نوع خاصی از فیلتر برای خالص سازی نوع خاصی از فولاد استفاده می شود و رنگ زرد تا سفید بیشتر در طبیعت یافت می شود. این رنگ در طبیعت زیاد دیده می شود و به همین دلیل در اشیاء مختلف یافت می شود الهام نوعی الهام از طبیعت است. این فیلتر سرامیکی دارای قدرت ذوب یکسانی در تمامی قطعات است که دقیقا مربوط به ذوب یک دست فلز است و در نهایت فلزات بسیار باکیفیتی تولید می کند.

خوردگی ها و عیوب معمول روی فلزات با استفاده از این نمونه بسیار کمتر است. فولادهای تولید شده با استفاده از این فیلتر در واقع ضد زنگ هستند و احتمال زنگ زدگی این نوع فلز بسیار کم است. مواد به کار رفته در این نوع فیلترها و فلزات تاثیر زیادی در نتیجه کار خواهند داشت. اگر از این مواد به درستی استفاده شود، می توان نتایج بسیار خوبی در همجوشی قطعات مشاهده کرد.

  • فیلتر سرامیکی آلومینایی

شما می توانید این نوع را در دو نوع مختلف پیدا کنید – این دو نوع برای تصفیه مواد مختلف استفاده می شود. فیلتر نوع اول برای تصفیه ینالومینیم و فیلتر نوع دوم برای تصفیه پرکننده های حساس منیزیم استفاده می شود. محدوده دمایی که این فیلتر توانایی تحمل آن را دارد تقریباً درجه تا درجه سانتیگراد است. آلومینیوم O در این فیلتر سرامیکی در واقع کیفیت قطعات را کاهش می دهد، بنابراین ناخالصی های موجود در این آلومینیوم باید حذف شده و مقدار ورودی باید وارد قطعات کنترل شده شود.

این نوع فیلتر سرامیکی دو نوع مختلف دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

  • برای تولید قطعات کمتر حساس و معمولی
  • برای تولید قطعات بسیار حساس و خاص

تخلخل نوع دوم بین ۳۰ تا ۵۰ است و برای قطعات بسیار نازک پرتقال استفاده می شود. لاغری دسته اول نسبت به دسته دوم پایین تر است و حساسیت کمتری دارد بنابراین انرژی و زمان کمتری می گیرد.

نکات کاربردی استفاده از فیلتر سرامیکی

کاربرد فیلترهای سرامیکی تنها با هدف استفاده از آنها در صنایع مختلف نیست. فیلترهای سرامیکی می توانند انواع خانگی نیز داشته باشند و از آنها برای تصفیه دسته های خانگی استفاده می شود.

این نوع فیلترها در فیلترهای خانگی تمیز کردن زباله ها را تمیز می کنند و عملکرد نادرست این فیلترها را مختل می کنند. حتی می توانید این نوع فیلتر سرامیکی را هر چند وقت یک بار در خانه تمیز کرده و مجدداً استفاده کنید. تمیز کردن این فیلتر بسیار ساده است و با استفاده از چاقو می توان به سادگی فیلتر را تمیز کرد. البته برخی از انواع خاص فیلتراسیون خانگی پیشرفته تر هستند و نیازی به استفاده از این فیلتر ندارند.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه